نظریات رهبران

 

"چقدر شادی‌بخش بوده که دگرگونی شگفت‌انگیزی را هفته به هفته، در افراد مشاهده کرده‌ایم. در این سه سالی که این دوره را برگزار کرده‌ایم، شاهد دگرگونی‌هایی بیش از تمام سالهای قبل از آن بوده‌ایم. این دوره ادامۀ عالی‌ای برای دورۀ آلفا می‌باشد."

جنی واکر، سرپرست شاگردی، کلیسای اونجلیکال تنکرتون، ویتاستیبل 

Jenny Walker, Head of Discipleship, Tankerton Evangelical Church, Whitstable


"دورۀ ”آزادی در مسیح“ چارچوبی فراهم ساخته که به افراد امکان بخشیده تا تاریخچه و روش زندگی خود را بدون ترس و تحقیر مورد آزمایش قرار دهند، و طریقی ارائه کرده تا ایشان از قلمروِ سایه‌ها به قلمروِ یقین در زندگی جدیدشان در مسیح گام بگذارند."

گراهام مارش، کلیسای کینگز، ایستبورن

Graham Marsh, Kings Church Eastbourne (New Frontiers)


"برکت بزرگی بوده که دوره‌ای را بیابیم که رشد روحانی را با پویایی قدرتمندِ شفا در هم می‌آمیزد، و برای افرادی مناسب است که از محرومیت اجتماعی رنج می‌برند تا آنانی که از زندگی مرفهی برخوردارند."

کشیش ارشد استیو اس. مورگان، کلیسای مسیح، مرتیرتیدفیل

Canon Steve S Morgan, Christ Church, Merthyr Tydfil.


"نوایمانان به شکلی فزاینده، بارهای سنگین روحانی، آسیب‌ها و دژها را با خود حمل می‌کنند. مطالب سنتی در مورد شاگردی، که بر رشد روحانی، عطایا و هدیه دادن متمرکز بودند، مؤثر واقع نمی‌شدند. ما شاهد بوده‌ایم که در اثر شرکت در این دوره، افراد به‌طور ناگهانی به جلو حرکت کرده‌اند، چیزی که قبلاً دیده نشده بود. این دوره‌ای بسیار متعادل، مبتنی بر کتاب‌‌مقدس و با گفتاری مناسب است که خدا به شکلی قدرتمند به‌کار می‌برد."

سَم گریفیتز، کلیسای باپتیست ولینگتون، سامِرْسِت

Sam Griffiths, Wellington Baptist Church, Somerset.


"آزادی در مسیح دوره‌ا‌ی است که به شکلی خوب تهیه شده و هدفش این است که افراد را با حقایقی آشنا سازد که در کتاب‌‌مقدس آمده، و از طریق آن، زندگی بسیاری از افراد دگرگون شده است. این امر در مورد گروه‌های مختلف صادق بوده، از کسانی که گذشته‌ای وحشتناک داشته تا افرادی که ظاهراً زندگی خوبی داشته‌اند."

گراهام فرای، کلیسای متودیست سِنت جولیان، نیوپُرت، ویلز جنوبی

Graham Fry, St Julian’s Methodist Church, Newport, South Wales.


"این منبعی عالی برای کلیسای انگلیکن داخل شهرمان بوده که ایمانداران بسیاری، چه جوان و چه مسن، با بارهای سنگینِ احساسی به آن می‌آیند. مشاهدۀ آزاد شدن افراد توسط روح‌القدس پاداش عظیمی برای ما در بر داشته است."

کشیش آرانی، کشیش ارشد، کلیسای امانوئل، ساؤت هال

Revd. Arani, Senior Vicar, Emmanuel Church, Southall.


 

"این دوره‌ای است آزادی‌بخش که به طریقی بسیار عملی و حساس، به مسائل زندگی می‌پردازد. کلیسای ما از آن برکت بسیاری دریافت کرده است."

بیلی فنینگ، رهبر ارشد، کلیسای الیم سنت سِیویور، ردینگ

Billy Fenning, Senior Leader, St Saviour’s Elim Church, Reading.


"این دوره تأثیر شگفت‌انگیزی بر حیات کلیسای ما داشته است. موج عظیمی از محبت، دلسوزی و تشویق در میان ما پدید آمده‌است. صدای پرطنین زنگ در خصوص انتظار شفا و احیاء از سوی عیسی، شنیده می‌شود."

لیز اسمیت، کلیسای آل سنت، باربج

Liz Smith, All Saints Church, Burbag.


"دورۀ شاگردی آزادی در مسیح تفاوت بسیاری در کلیسای ما پدید آورده است. آن اکنون بخش مهمی از تغذیۀ روحانی نوایمانان است و می‌کوشیم تا دورۀ شاگردی را تا آنجا که می‌توانیم، در گروه‌های کوچک پیاده کنیم. یکی از نقاط قوت مطالب «آزادی در مسیح» این است که بر پایۀ این واقعیت بنیادین بنا شده که اکثر مشکلات رفتاری ایمانداران ریشه در باورهای افراد دارند. وقتی شخص با حقیقت آشنا می‌شود و به آن باور می‌یابد، آزاد می‌شود."

جان گراوز، شبان ارشد، کلیسای وینچستر فامیلی

John Groves, Senior Pastor, Winchester Family Church.


"شگفت‌انگیز بوده که مشاهده کنیم افراد به شکلی جدید، به این حقیقت متوسل شده‌اند که در مسیح چه هویتی دارند، و این دوره ابزار مهمی بوده تا ایشان را قادر سازد به این امر دست یابند."

جیم پارتریج، شبان، کلیسای کینگز، مید-ساسکس

Jim Partridge, Pastor, The King’s Church, Mid-Sussex.


"این مطالب، مانند دورۀ آلفا، تازگی ندارد، بلکه مطابق مسیحیت خوبِ قدیمی است. آنچه نیل اَندرسن و استیو گاس انجام داده‌اند، این است که آنها را به شکلی قابل دسترس و قابل استفاده در یک مجموعه ارائه کرده‌اند. هر کسی در کلیسا، با اندکی تعلیم و تربیت و دوراندیشی، می‌تواند مطالب آن را درک کند و به‌کار ببرد. حمایت و تشویقی که از «آزادی در مسیح» دیده می‌شود، چشمگیر است."

نیک کوپر، شبان، کلیسای باپتیست فرومی

Nick Cooper, Pastor, Frome Baptist Church.


"هر بار که این دوره را برگزار می‌کنم، خدا با من سخن می‌گوید و نشان می‌دهد چگونه می‌توانم بیشتر شبیه عیسی شوم."

جف تامسون، شبان، کلیسای کینگزوی، چستر

Geoff Thompson, Pastor, Kingsway Chapel, Chester.


"پیام ساده، و با این حال عمیقِ دورۀ آزادی در مسیح ثابت کرده که نقطۀ عطفی در زندگی بسیاری از افراد بوده است."

ملانی اسمیت، کانون کریستیان لایف، سِلی اوک، بیرمنگام

Melanie Smith, Christian Life Centre, Selly Oak, Birmingham


"دورۀ آزادی در مسیح روشی محبت‌آمیز و با این حال، قدرتمند است، برای کمک به افراد به منظور شناخت حقیقت، و این حقیقت، ایشان را آزاد می‌سازد."

باب و آنجلا ارل، کلیسای لایتهاوس، اسپالدینگ

Bob & Angela Earl, Lighthouse Church, Spalding


"این دورۀ بی‌نظیری است، زیرا این فرصت را فراهم می‌سازد تا بدانیم فرزند خدا بودن به چه معنایی است؛ اینکه حقیقتی را بشناسیم که آزاد می‌سازد؛ اینکه به‌ گونه‌ای ریشه‌ای با خدا رابطه‌ای درست داشته باشیم و اموری را که مانع لذت بردن از حضور خدای پدر می‌شوند، از سر راه برداریم؛ و اینکه به سوی بلوغ حرکت کنیم."

جویس نیمو، کلیسای نیولایف، پیزلی

Joyce Nimmo, New life Church, Paisley


"تقریباً اینطور به‌نظر می‌آمد که کلیسا خواب بود و ناگهان بیدار شد! مردی حدود هفتاد ساله آمد تا از رهبران حمایت کند، اما تصورنمی‌کرد که بعد از عمری خدمتِ فعال به مسیح، «به آن نیاز داشت»، اما خدا چنان با قدرت با او ملاقات کرد که فکر و درکش به شکلی ریشه‌ای دگرگون شد. این دوره ایمانداران را قادر می‌سازد مسؤولیت زندگی خود را بر عهده بگیرند. این دوره‌ای آرام، مستقیم و کاملاً منطبق بر کتاب مقدس است. هرچقدر آن را توصیه کنم، باز کم است."

جین مینتافت، کلیسای باپتیست تایوین

Jean Mintoft, Tywyn Baptist Church


"اعضای کلیسای ما تشویق شده و انگیزش یافته‌اند تا یک مرحله بالاتر بروند. بسیاری گفته‌اند که به نوعی خود را «متفاوت» می‌بینند و حس عمیقتری از آزادی درونی را تجربه می‌کنند. این دوره باعث ایجاد اتحادی شده که قبلاً سابقه نداشت."

الیزابت، برنی، مرکز مسیحی هاکس تتاؤن، کو. کارلو، ایرلند

Elizabeth Byrne, Hacketstown Christian Centre, Co. Carlow, Ireland


"با مشاهدۀ این امر که بیش از هفتاد نفر این دوره را تکمیل کرده‌اند، با اشتیاق متعهد به آن شده‌ام. این روش بزرگی برای کمک به افراد است تا شاگردی را عمیق سازند. آن به ایشان ابزارهایی برای تغییر می‌دهد و در زندگی بسیاری از اشخاص تغییر عظیمی ایجاد کرده است."

روت همفریز، میشن، نلسون، لانکاشر

Ruth Humphreys, The Mission, Nelson, Lancashire


"آنانی از ما که این تعلیم را گرفته‌اند و قرار ملاقات آزادی را داشته‌اند، در اثر ماهیت عمیق تعلیم کلام خدا در زمینۀ هویتمان در مسیح، و اینکه این امر چه مفهومی برای ما و کلیسا دارد، دگرگون شده‌ایم. ما آزادی شخصی را تجربه کرده‌ایم، زیرا «حقیقت» واقعاً ما را آزاد کرده است. ما این دوره را به کلیساهایی توصیه می‌کنیم که در جستجوی تعلیمی از انجیل هستند که شاگرد می‌سازد و دل اعضای کلیسا را تغییر می‌دهد، به طوری که آزاد شوند تا به دیگران نگاه کنند و به بنای ملکوت خدا یاری رسانند."

ایدن تاد، کلیسای کاتولیک سنت جوزف، گیلدفورد

Aidan Tod, St. Josephs Roman Catholic Church, Guildford


"ما شاهد سطحی حیرت‌انگیز از رشد روحانی و آزادی بوده‌ایم. جوانان کلیسای ما اکثریت افراد را در دورۀ آزادی در مسیح تشکیل می‌دهند. ایشان می‌آیند، می‌خواهند بمانند، و پس از اتمام جلسه، نمی‌توانیم از کلیسا بیرونشان کنیم، زیرا- هللویاه!-ایشان در مسیح آزادند."

سدی لیندزی-بروکز، مدیر جوانان محلی و آموزش مسیحی، کلیسای اولدبری نیو تستامنت، سندول

Sadie Lindsay-Brooks, Local Youth & Christian Education Director, Oldbury New Testament Church of God, Sandwell


"شاهد این بوده‌ام که درک افراد دچار انقلاب شده و تمام رویکرد ایشان به سفر روحانی دگرگون شده است."

فیل کول، رهبر، کلیسای برانزگور کامیونیتی

Phil Cole, Leader, Bransgore Community Church


"دورۀ آزادی در مسیح چارچوبی فراهم ساخته که به افراد امکان بخشیده تا تاریخچه و روش زندگی خود را بدون ترس و تحقیر مورد آزمایش قرار دهند، و طریقی ارائه کرده تا ایشان از قلمروِ سایه‌ها به قلمروِ یقین در زندگی جدیدشان در مسیح گام بگذارند."

گراهام مارش، کلیسای کینگز، ایستبورن

Graham Marsh, Kings Church, Eastbourne


"برکت بزرگی بوده که دوره‌ا‌ی را بیابیم که رشد روحانی را با پویایی قدرتمندِ شفا در هم می‌آمیزد، و برای افرادی مناسب است که از محرومیت اجتماعی رنج می‌برند تا افرادی که از زندگی مرفهی برخوردارند."

کشیش ارشد استیو اس. مورگان، کلیسای مسیح، مرتیر تیدفیل

Canon Steve S Morgan, Christ Church, Merthyr Tydf


"نظراتی که اکثر اوقات از افراد دریافت کرده‌ا‌یم، چنین هستند: «کاش این را وقتی تازه ایمان آورده بودم، می‌دانستم»؛ «درک این تعلیم چقدر آسان است». «هیچکس قبلاً مسائل را به این صورت توضیح نداده بود»."

ساندرا استارک، کلیسای وی تلاوبرن و اسپرینگهال، گلازگو

Sandra Stark, Whitlawburn & Springhall Community Church, Glasgow


"یکی از اعضای قدیمی گفت که دوره‌های مختلفی را تجربه کرده که به افراد کمک کرده‌اند که ایماندار شوند، اما این نخستین دوره‌ای بوده که به خودش کمک کرده ایماندار باشد."

پل دِی، کلیسای سنت لوک، اکلستون، مرسیساید

Paul Day, St Luke’s, Eccleston, Merseyside


"فواید دورۀ آزادی در مسیح به فراسوی شرکت‌کنندگان می‌رود؛ آن بر آشنایان و کسانی که با آنان برخورد می‌کنند نیز تأثیر می‌گذارد. یکی از شرکت‌کنندگان هرگز به همکارانش نگفته بود که پیرو مسیح است. پس از تکمیل این دوره، این خانم ماجرای خود را با آنان در میان گذاشت و بسیاری را به دورۀ آلفا هدایت کرد!"

بن و بکی آلیور، کلیسای کریت کامیونیتی، براکنل

Ben & Beccy Oliver, Kerith Community Church, Bracknell


"ما دورۀ آزادی در مسیح را بهترین منبع موجود می‌دانیم که ایمانداران را در گام برداشتن با عیسی بنا می‌کند. آن مسؤولیت شخصی را تشویق می‌نماید و به افراد کمک می‌کند تا رابطه‌ای عمیق‌تر با خدا داشته باشند و برکات او را کشف کنند. تأثیر آن بر کلیسا و جماعت ما بسیار عظیم بوده است."

اِدریان پایک، کلیسای بیکن، کمبرلی

Adrian Pike, Beacon Church, Camberley


"حدود دو هزار نفر از اعضای کلیسای ما دورۀ آزادی در مسیح را گذرانده‌اند و خدا ایشان را لمس کرده است. رشد چشمگیری در ایشان صورت گرفته و بسیاری از زخمها و مشکلات بخشش حل شده‌ا‌‌ند."

دوویی وان وورِن، کلیسای آفریقای جنوبی، لندن

Dawie van Vuuren, South African Church, London


"دورۀ آزادی در مسیح از جملۀ بهترین دوره‌هایی است که تا به حال دیده‌ام. آن حقیقت استواری مبتنی بر کتاب‌مقدس است که برای اسیران، آزادی به همراه می‌آورد، برای آنانی که سالها است عیسی را می‌شناسند، یا آنانی که در هفته‌ها یا ماه‌های اخیر به شناخت شخصی عیسی رسیده‌اند. من به همۀ رهبران کلیسا توصیه می‌کنم آن را شخصاً بگذرانند و تا آنجا که ممکن است، آن را با تعداد بیشتری از اعضای کلیسا برگزار کنند."

آدریان لویی، مرکز مسیحی آمبلکوت، ساو تبریج

Adrian Lowe, Amblecote Christian Centre, Stourbridge


"ارائۀ مطالب روشن است و همراه است با تمثیل‌ها و نکات خنده‌‌داری که شرکت‌کنندگان از آنها لذت می‌برند."

ران کریوِن، کلیسای پرزبیتری، لانلی

Ron Craven, Presbyterian Church, Llanelli


"ما درجا می‌زدیم و نمی‌دانستیم به کجا می‌رویم. این دوره به ما کمک کرد تا بر مسائل متمرکز شویم، گره از موضوعات بگشاییم و بر حقیقت، نور بیفکنیم. آن به ما ساختاری برای عمل ارائه داد که ما را آزاد ساخت تا به جلو حرکت کنیم. تفاوت باورنکردنی بود."

بتی بارنز، کلیسای هی ون، پمبروک

Betty Barnes, The Haven Church, Pembroke.


"دورۀ ”شاگرد سازیِ آزادی در مسیح“ شالوده‌ای استوار به ما عرضه کرد تا با چالش‌های عملی در زمینۀ قدم زدن روزانه با عیسی مواجه شویم. یکی از بهترین چیزها، مطالب حمایت کننده است. دعاها و تأییدات سازمان یافتۀ بسیاری هست، پر از تعادل و حقیقت مبتنی بر کتاب‌مقدس که می‌توانند برای استحکام تعلیم این دوره به‌کار روند."

جوئل جاردین، سیتی تمپل، لندن

Joel Jardine, City Temple, London


"کلیسای ما به عنوان کلیسایی خارج از بریتانیا، شاهد آمدن افراد از زمینه‌های بسیار مختلف می‌باشد، افرادی که غالباً برای مدت کوتاهی در اینجا هستند. دورۀ ”شاگرد سازی آزادی در مسیح“ مفیدترین منبع است تا وقت ایشان با ما دارای اهمیت گردد، و به ایشان فرصت داده شود تا ببینند با خداوند در کجا هستند، و نیز منبعی است که می‌توانند به هر جا می‌روند، به همراه خود ببرند."

دِرِک فرانک، کلیسای باپتیست اونجلیکال در ژنو

Derek Frank, Evangelical Baptist Church of Geneva


"این دوره‌ای است عالی که می‌تواند بلافاصله بعد از دورۀ آلفا به کار رود. این دوره اهمیت خاصی دارد، زیرا بسیاری از نوایمانان ما هیچ زمینۀ کتاب‌مقدسی ندارند، یا زمینۀ اندکی دارند."

اندرو ویتمن، کلیسای کامیونیتی بورنموت

Andrew Whitman, Bournemouth Community Church


"دورۀ آزادی در مسیح به شکلی ریشه‌ای زندگی افراد را تغییر داده است. مشکلات روحانی در مورد هویت‌شان، رخت بربسته‌اند، و این امر بر بشارت ایشان به دیگران تأثیر گذاشته است. عیسی برای ایشان واقعی شده و اکنون مشتاقند به دیگران بگویند که او چه می‌تواند بکند. این دوره قطعاً می‌تواند کلیسایتان را شعله‌ور سازد!"

سرگرد جکی لزوِل، ارتش نجات، پارکستون

Major Jackie Leswell, The Salvation Army, Parkstone


"اکنون این مطالب را به طریق‌های گوناگون به کار برده‌ایم: به صورت یک به یک، در گروه‌های کوچک متشکل از دو یا سه نفر، درگروه‌های خانگی و نیز در گروه‌های بزرگتر در کلیسا. این دوره در تمام این موقعیت‌ها، ثابت کرده که ابزار بسیار مهمی در نقش کلیسا در آماده ساختن شاگردان کارآمد است."

ریچارد و آنا ویلسون، کلیسای کینگز، هاستینگز

Richard & Anna Wilson, Kings Church, Hastings